Shqipëri-Suedi, bashkëpunim në fushën e rendit
Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj deklaroi sot se Policia e Shtetit është e angazhuar për të përmirësuar shërbimin e saj për qytetarët. Gjatë një konferencë të përbashkët me homologët suedezë, Burgaj ka deklaruar falenderoi autoritetet policore suedeze për asistencën dhe bashkëpunimin e ofruar.

Policia e Shtetit ka marrë masa për rritjen e performancës së saj. Falenderojmë autoritetet policore suedeze për asistencën dhe bashkëpunimin e ofruar”, ka deklaruar Burgaj.

Ndërsa zyrtarët policorë suedezë, nga ana e tyre, kanë vlerësuar gjithashtu përmirësimin e kapaciteteve të policisë shqiptare dhe kanë shprehur vullnetin për vazhdimin e bashkëpunimit.

Policia është shumë e përkushtuar për të punuar në aspektin e sistemit të performancës, për të përmbushur pritshmëritë e popullsisë shqiptare. Shpresojmë që angazhimi për rezultate më të mira do të vazhdojë”, deklaruan oficerët suedezë.

Situata e rendit publik në Shqipëri është cënuar në javët e fundit nga një seri atentatesh me eksploziv, që dyshohet se mbajnë firmën e krimit të organizuar.
Shtuar më 03/10/2013, ora 11:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori