Shqiperi, miratohet projektligji per minierat
Albeu.com
Projektligji për fushën minerare miratohet në parim prej komisionit të veprimtarisë prodhuese tregtisë dhe mjedisit. Sipas zv.ministri Alibali ky projektligj do të ndihmoj në vendosjen e rregullave, në disiplinimin e veprimtarisë dhe në kryerjen e punimeve sidomos në zonat e rrezikshme.
Pas diskutimeve, anëtarët e komisionit miratuan në parim projektligjin ndërsa vendosën që në mbledhjen e radhës të zhvillohet një seancë dëgjimore me grupet e interesit.
Shtuar më 17/05/2010, ora 16:25
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori