Shqiperi, miratohet kontrata 78 milione euroshe per blerjen e 5 helikoptereve
Albeu.com
Komisioni I sigurisë kombëtare kalon për miratim në seancë plenare kontratën e qeverisë shqiptare me kompaninë eurokopter për blerjen e 5 helikopterëve. I pranishëm në mbledhjen e komisionit, Ministri i Mbrotjes Arben Imami tha ...... se kjo kontratë shkon në kuadër të angazhimeve që rrjedhin nga anëtarësimi në aleancë dhe se ato do t’i shërbejnë përballimit të emergjencave civile.
Shtuar më 02/02/2010, ora 22:26
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori