Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në luftën kundër terrorizmit
Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Gent Gazheli zhvilloi sot një takim me homologët e Kosovës ku u arrit nënshkrimi i një memorandumi bashkëpunimi kundër terrorizmit.

Kjo marrëveshje synon të rrise luftën ndaj terrorizimit dhe financimit të tij në një kohë kur shumë shqiptarë janë bërë pjesë e organizatave terroriste të cilat luftojnë në vendet islamike të Lindjes së Mesme. /albeu.com/
Shtuar më 10/09/2014, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori