Shqipëria e gatshme për shtim të tregtisë me Kosovën
Albeu.com
Shqipëria shprehet e vendosur që të shtojë shkëmbimet tregtare dhe bashkëpunimin ekonomik me Kosovën.Ministri i Financave, Ridvan Bode thotë se do të ketë përpjekje maksimale për të mundësuar lehtësimin e çdo lloj detyrimi dhe barre fiskale që kanë qytetarët e të dy vendeve në shkëmbimet dhe veprimtaritë ekonomike që ato do të realizojnë tek njëri-tjetri. rtk
Shtuar më 06/11/2006, ora 10:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori