"Shporru sharlatan, ke ardhur me Benz këtu", qytetarët përzënë Kujtim Gjuzin nga Teatri Kombëtar (VIDEO)
Deputeti Kujtim Gjuzi është përzënë nga disa qytetarët pasi ka shkuar t’i bashkohet protestës që po zhvillohet te Teatri Kombëtar.

"Ik Shporru, ke ardhur me Benz këtu sharlatan, ik… ik shporru", janë shprehur qytetarët Gjuzit.

Ky i fundit ka deklaruar se nuk ka ardhur me Benz por nuk është lejuar nga qytetarët që të fliste më tepër.

Theksojmë se puna për zbrazjen e teatrit vijon që prej disa ditësh, pasi po hiqen të gjitha orenditë dhe po bëhet gati kjo godinë të shembet. Artistë e kundërshtojnë. Prezente ditët e fundit kanë edhe forca të shumta policie. Deri më tani protesta ka qenë pa tensione, por paqësore.
Shtuar më 23/07/2019, ora 09:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori