SHPK: Perparime rreth atentatit kunder Rugoves, UNMIK pohon te kunderten
Albeu.com
Ne baze te hetimeve te bera deri tani nga njesitet e krimeve serioze te policise rreth tentim atentatit ndaj kryetarit Ibrahim Rugova mund te ndodh qe se shpejti te behet identifikimi i kryesve te kesaj vepre penale". Keshtu konfirmoi, Refki Morina, zedhenes i Sherbimit Policor te Kosoves."Ne baze te konfirmimeve te njesitit per krime serioze ne nivel rajonal dhe kriminalistikes teknike jane eshte ne rruge te mbare identifikimi i kryesve te kesaj vepre penale por edhe te identifikimi i materies shperthyese", theksoi Refki Morina. Nderkaq, zedhenesi i policise se UNMIK-ut, Prijakin, mohon njoftimet e mediave per identifikimin e aktoreve te shperthimit te se martes. "Policia eshte duke bere hetime te nivelit te larte ne lidhje me shperthimin qe ti sjell te dyshuarit sa me shpejte para drejtesise. Ndersa raportet e disa mediave lidhur me identifikimin e sulmuesve, mund te them se ka qene keqinterpretime", tha Prijakin. RTK
Shtuar më 19/03/2005, ora 19:44
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori