Shpëtohet gomonia me 50 emigrantë nga Forcat e Armatosura (VIDEO)
Anija “Butrinti”, e Forces Detare, me mision ne detin Egje, gjate patrullimit ne zonen e saj te operacionit, mbremjen e djeshme ka shpetuar nje gomone me 50 emigrante (40 burra dhe 10 gra).

Ministria e Mbrojtjes ben me dije se gomonia ishte nisur nga Ceshme drejt ishullit te Chiosit.

Menjehere eshte bere shoqerimi i gomones si dhe njoftimi i situates Rojes bregdetare turke,greke dhe Forontex.

Emigrantet jane mare nga Roja bregdetare turke, e cila ka vijuar lundrimit drejt portit te Ceshmes.
Shtuar më 24/04/2019, ora 09:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori