E FUNDIT/ Makina përplas 10 vjeçarin në Vlorë
Shpërthen makina e shefit të krimeve të Komisariatit nr. 1 në Tiranë
Foto ilustruese
Makina e shefitkrimeve të Komisariatit nr. 1 në Tiranë ka shpërthyer mbrëmë rreth orës 04:00 të mëngjesit në afërsi të urës së Gjerosës.

Mjeti i shefitkrimeve Artur Hyka ka shpërthyer ndërsa ishte e parkuar, çfarë ka bërë që fatmirësisht të mos ketë as të lënduar në njerëz.

Ndërkaq antiterrori ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërsa pista kryesore në të cilën po hetohet është ajo për shkak të detyrës.

Mesohet se sasia e lendës eksplozive ishte e vogël dhe ndezja është kryer me fitil përcjellës. Nga skema dhe sasia e vogël e eksplozivit dyshohet se bëhet fjalë për një kërcënim.
Shtuar më 12/09/2013, ora 20:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori