Shpërthen COVID-19 në Fier, 7 nga të prekurit u infektuan në një ceremoni mortore
Qyteti i Fierit vazhdon të ketë vatra të reja dhe shtim të rasteve me COVID-19.

Vetëm sot janë konfirmuar 7 rasteFier dhe 1 rast në Patos me koronavirus, ndërkohë që një ceremoni mortore dyshohet të jetë bërë shkak i kësaj vatre.

Dy ditë më parë u konfirmua 4 rasteFier, pjesëtar të një familjeje nga Cakrani por që jetojnë në Fier në lagjen “29 nëntori”.

Ndaj rastet e sotme janë të gjithë të afërm të këtyre kontakteve, ku të gjithë kanë qenë në një ceremoni mortore në Cakran.

Për çdo rast vazhdon hetimi epidemiologjik për çdo kontakt që këta persona kanë pasur.Shtuar më 08/08/2020, ora 19:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori