Shpërthen bombula e gazit në Gjirokasër
Një bombul gazi ka shpërthyer në lagjen Granicë të Gjirokastrës, ku fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar por vetëm dëme material.

Mësohet se bombula e gazit ka shpërthyer në banesën e një zonje cila jetonte e vetme.

Ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë të mundur neutralizimin e flakëve dhe shuarjen e tyre.

Ngjarja ka shkaktuar ankth jo vetëm tek e moshuara e cila jetonte e vetme por edhe te banorët aty pranë.
Shtuar më 21/02/2021, ora 13:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori