Shpërndante dozat për punë sekondash, shqiptari kapet "mat" nga civilët
Policia italiane ka mundur të arrestojë një 25 vjeçar shqiptar teksa teksa kreu një shkëmbim të shpejtë prej disa sekondash ku shiti drogën.

25-vjeçari u arrestua në rrethin Santa Croce në fund të një operacioni të kryer nga ana e policisë. I riu Klajdi Shellegaj do të duhet të përgjigjet për akuzën e paraburgimit për qëllim të tregtisë së drogës.

Pas një vëzhgimi prej kohësh, policia zbuloi në shtëpinë e tij mbi gjysmë kile kokainë (me vlerë rreth 4 mijë eurove) e ndarë në doza të gatshme, 1,785 euro para, telefoni celular (i cili do të skanohet për të gjurmuar rrjetin e klientëve dhe tregtarëve me shumicë të zinxhirit kriminal) dhe një komplet për paketimin e dozave duke përfshirë një peshore elektronike.

Hetimet filluan pas disa raporteve për një person të dyshimtë në rrugët anësore të “Via Adua” i cili hasi në një numër të madh makinash.

Kështu hetuesit, me rroba civile, e kapën atë në flagrancë rreth orës 17:00, ku ai kishte caktuar një takim me një 40-vjeçar nga Reggio i cili kishte mbërritur në bordin e një Mercedesi gri. Klienti bleu dozën për një shumë prej 40 eurosh.
Shtuar më 02/09/2020, ora 18:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori