Shpërdorim detyre, procedohen 2 punonjës të OSHEE-së
Dy punonjës të OSHEE-së, janë proceduar penalisht, pasi kanë shpërdoruar detyrën.

Këta dy punonjës me iniciale K.N, 58 vjeç, dhe E.S, 27 vjeç, banues në Pogradec, të dy me detyrë punonjës pranë OSHEE, Pogradec, dyshohet se kanë falsifikuar dokumente e rilidhjes së enegjisë elektrike së një shtetasi.

“Procedimi ndaj tyre filloi pasi, dyshohet se këta shtetas kanë shpërdoruar detyrën, duke falsifikuar dokumentet e rilidhjes së enegjisë elektrike, të banesës së një shtetasi në lagjen nr.1, në Pogradec,” thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.

NJOFTIMI I POLICISE:

Shpërdoruan detyrën, duke falsifikuar dokumente, procedohen penalisht dy punonjës të OSHEE-së.

Specialistët për krimin Ekonomik-Financiar, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, filluan procedimin penal në gjendje të lirë ndaj shtetasve:

• K.N, 58 vjeç,

• E.S, 27 vjeç, banues në Pogradec, të dy me detyrë punonjës pranë OSHEE, Pogradec.

Procedimi ndaj tyre filloi pasi, dyshohet se këta shtetas kanë shpërdoruar detyrën, duke falsifikuar dokumentet e rilidhjes së enegjisë elektrike, të banesës së një shtetasi në lagjen nr.1, në Pogradec.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.
Shtuar më 14/09/2019, ora 17:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori