Shpallja "non grata" e diplomatin, reagon ambasada ruse: Akuza të pabaza!
"Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente..."

Qeveria shqiptare e shpalli diplomatin rus Alexei Krivosheev person “non grata” pasi nuk respektoi masat e marrë në kuadër të pandemisë së koroanvirusit.

Por ambasada Ruse në Shqipëri i quajti të pabazuara akuzat ndaj diplomatit rus.

Selia diplomatike konfirmoi për agjencinë “RIA Novosti” se ka marrë notën nga pala shqiptare dhe informoi Ministrinë e Jashtme Ruse.

"Ne i konsiderojmë të pabazuara të gjitha akuzat ndaj diplomatit rus të përmendura në këto dokumente. Ne gjithashtu vërejmë se shënimi në njoftimin për shtyp të emrit dhe mbiemrit të punonjësit tonë bie ndesh me praktikën e vendosur diplomatike ndërkombëtare" – tha ambasada ruse në Tiranë.
Shtuar më 21/01/2021, ora 23:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori