Shpallet e paligjshme mbajtja e referendumit për kushtetutën e re të Serbisë në territorin e Kosovë
Albeu.com
Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot një deklaratë, me të cilën dënohet dhe shpallet e paligjshme mbajtja e referendumit për kushtetutën e re të Serbisë edhe në territorin e Kosovës.Të gjitha grupet parlamentare e kanë mbështetur formën e propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës. Teksti i deklaratës pritet të harmonizohet gjatë ditës. start
Shtuar më 19/10/2006, ora 14:14
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori