“Show për vota…”, ja si ia kthen Rama komentuesit (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama, çdo aktivitet të tij e pasqyron live në Facebook në “ERTV”.

Por dreka e sotme në familjen e Osman Rexhës në fshatin Shushicë të Elbasanit ka marrë komente negative dhe kritika pa fund nga ndjekësitr e tij.

Sipas komentuesve, këto takime jo të rastësishme janë vetëm show politik në prag zgjedhjesh.

REPLIKAT E RAMËS ME KOMENTUESIT

Komentuesi: Z.kryeminister dil dhe i xhiro knej nga periferia elbasanit si pershembull nga banesat se jemi si ne Afganistan ju befte mire dreka

Rama: Vilma nuk behen ne 3 vjet e gjysem gjithe cfare u rrenuan ne 25, keshtu qe durim dhe pune sepse ka ende shume per te bere edhe ne Elbasanin ku eshte bere me shume ne 3 vjet e gjysem se ne 25 vjet bashke!

Komentuesi: reality shoë, asgje me shume! Nuk meren me kete lloj menyre votat.

Rama: Edgar votat e di une me mire se sa ti si merren sepse u bene vite qe marr vota, po kjo ketu s’ka hic lidhje me votat qe ta dish ti edhe pse nuk do ta besosh

Komentuesi: Nuk po shohim ndonje gje hajde ne Lushnje te shohesh Bujqesi me forcat tona jo me ndihma

Rama: Kam qene ne Lushnje Dritan dhe e di mire si ka qene, si eshte dhe si do te behet

Komentuesi: Kjo eshte si ajo perralla me Shqiperine socialiste ku te gjithe jetojne te lumtur

Rama: Jo Gerta kjo eshte Shqiperia reale e njerezve qe punojne, prodhojne, jetojne me sakrificat e punes se tyre te ndershme, prandaj respekt per keta njerez, jane shumica derrmuese e shqiptareve keshtu ta dish

Komentuesi: Gju me gju me popullin,ishte ajo thenja e dikurshme,e din ti se kush ishte aj burri!!Shko andej ka Torovica e ha nje drek Shoku Kryminister,por te shkosh me helikopterr se rrug nuk ka!!!

Rama: Ka edhe zona te tjera ku nuk ka rruge Gjin, prandaj duhet te vazhdojme se bashku punen e nisur sepse ne 3 vjet e gjysem nuk rindertohet dot gjithcka u shkaterrua ne 25! /albeu.com/

Shtuar më 18/04/2017, ora 14:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori