Shoferja që shtypi fëmijën për vdekje: E rrita shpejtësinë
Një 35-vjeçare nga Tirana aksidentoi për vdekje një fëmijë 6 vjeç ditën e djeshme në Divjakë. Sipas saj, ka qenë fëmija që i ka prerë rrugën duke kaluar me vrap për në anën tjetër.

Policia bëri të ditur se fëmija është përplasur për vdekje nga një automjet tip ‘Benz’, me drejtuese shtetasen M. Matarangasi, 35 vjeçe, banuese në Tiranë.

Sipas burimeve nga Policia, drejtuesja e mjetit ka qenë duke ecur në një rrugë të mbushur me qarkullim dhe sapo ka dalë nga trafiku i rënduar, ajo ka rritur shpejtësinë për të vijuar më tej rrugën më e lirë.

Por në këtë çast, siç tregojnë burimet, dyshohet që fëmija ka tentuar të kalojë më shpejtësi rrugën.

‘Ishte vetëm një sekondë. Edhe pse frenova gozhdë, fëmija u fut para makinës.

Makina nuk kisha shpejtësi shumë të lartë, por fëmija po. Ai hyri me vrap të pakontrolluar. U përpoqa, por nuk ia dola’, ka thënë ajo në polici.
Shtuar më 12/08/2018, ora 12:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori