Shoferi i autoambulancës infektohet me koronavirus në Korçë
Vazhdon rritet numri i të infektuarve nga Koronavirusi në Shqipëri. Harta e vendeve të infektuara është zgjeruar edhe më tej.

Në qytetin e Korçës është konfirmuar një tjetër person me Covid-19.

Bëhet fjalë për një shoferin e ambulancës të Maliqit.

Personi i infektuar ka shfaqur simptoma të infeksionit si temperaturë dhe vështirësifrymëmarrje kështu që i është nënshtruar analizave të cilat kanë rezultuar pozitive shkruan abcneës.

Mbetet ende e paqartë se si është infektuar ky person nga koronavirusi.

Shtuar më 26/03/2020, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori