Shkup: Demarkacioni ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës krahas statusit
Albeu.com
Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska tha sot në Shkup se demarkacioni i linjës kufitare ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës duhet të shkojë paralelisht me definimin e statusit të Kosovës, për shkak se kjo është pjesë e dokumentit të Marti Ahtisarit.Ekipe të Ministrisë së Punëve të Brendshme seriozisht përgatiten që kjo çështje të mbyllet siç është definuar në dokument, theksoi Jankullovska, pas një tribune kushtuar sigurimit kufitar në Republikën e Maqedonisë. start
Shtuar më 05/05/2007, ora 11:38
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori