Shkrumbrohet një makinë në Vlorë, policia jep detajet
Pëlqej
Një tjetër makinë u dogj pak pas mesnate në Vlorë. Djegia e makinave është bërë fenomen i zakonshëm në këtë qytet, ku thuajse cdo ditë raportohen raste të tilla.

Njoftimi i policisë

Më datë 11.12.2017, rreth orës 00:35, Salla Operative Vlorë është njoftuar se në lagjen “ Partizani”, është duke u djegur një mjet.

Policia dhe zjarrëfiksja kanë shkuar pranë vendit të ngjarjes ku kanë bërë të mundur edhe shuarjen e flakëve të zjarrit.

Nga verifikimet paraprake të Policisë ka rezultuar se mjeti tip ”Lexus”, në pronësi të shtetasit S.P., ka qënë i parkuar pranë banesës së shtetasit R.D., i cili e kishte edhe në përdorim këtë mjet prej disa ditësh.

Mjeti është dëmtuar pjesërisht në pjesën e përparme, dhe dyshohet se zjarrëvënia të jetë e qëllimshme.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanve të ngjarjes.
Shtuar më 11/12/2017, ora 08:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori