Shkrumbohet nga zjarri shtëpia e kameramanit të TVSH-së
Një zjarr i madh ka përfshirë të gjitha banesat e kameramanit të RTSH, Skëndër Cingo në lagjen "Hazmurat" të qytetit muze, Gjirokastër.

Si rrjedhojë e zjarrit, pas ndërhyrjes së zjarrfikësve të Repartit të Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimi, në banesë nuk kishte mbetur asnjë orendi.

Në momentin e rënies së zjarrit, në banesë nuk kishte asnjë njeri.

Kameramani dhe bashkëshortja e tij ishin në punë, ndërsa dy fëmijët e tyre ndodheshin tek gjyshërit në një lagje tjetër të qytetit. /albeu.com/
Shtuar më 16/12/2017, ora 08:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori