Shkon në 69 numri i viktimave të tërmetit shkatërrues në Turqi
Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit ditën e sotme, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të vendit.

Numri i viktimave ka shkuar në 69. Numri i të plagosurve vijon te mbetet i njëjtë, ndersa nga spitalet kanë nxjerrë 722 persona, pasi janë rikuperuar.

Autoritetet turke u kanë bërë thirrje qytetarëve që mos të futen në banesat e dëmtuara, pasi që pas tërmetit shkatërrues janë regjistruar edhe 35 tronditje të magnitudës më të lartë se 4 ballë dhe gjithsej 484 tronditje.


Shtuar më 01/11/2020, ora 21:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori