Shkollat 5 ditë pushim, vendimi merret nga Këshilli i Ministrave
Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30 nëntorit.

Në këtë mënyrë punonjësit e administratës shtetërore, përfshirë edhe nzenësit e shkollës do të kenë 5 ditë pushimi javën që vjen.

Kjo pasi 28-29 Nentori që janë festa zyrtare dhe ditë pushimi zyrtare i takojnë të jenë të mërkurën e të enjten.

30 nëntori i bie e premte, më pas 1 – 2 dhjetori janë pushimi i fundjavës. /albeu.com/
Shtuar më 21/11/2018, ora 14:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori