Shkodra një vatër e ''nxehtë'', infektohet një infermier dhe efektivi i FNSH-së
Ditën e sotme, janë konfirmuar 14 raste të reja me koronavirus që çon kështu në 562 numrin e të prekurve në vend.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se një prej tyre është mjek në Shkodër. Deri më tani mësohet se janë 7 infermierë të repartit të Reanimacinonit dhe një në repartin e Kirurgjisë të infektuar nga COVID 19.

Gjithashtu bëhet fjalë edhe për një efektiv të Ndërhyrjes së Shpejtë në Shkodër, i cili pas shenjave është izoluar. Edhe policëve që kanë qenë kontakt i është kryer tamponi dhe kanë rezultuar negative.
Shtuar më 19/04/2020, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori