Shkodër, pastrohet lumi Kir
Komuna Rrethina dhe Bordi i Kullimit kanë nisur prej disa ditësh punën për të rikthyer lumin Kir në shtratin e tij.
Nenkryetari i komunes Rrethina Gjovalin Stolaj shprehet se pas 20 vitesh eshte hera e pare qe vihet dore ne pastrimin shtratit te lumit, i cili tashmë po rrezikon shtepite.

Fakti qe prej 20 vitesh ne lumin Kir jane hedhur mbeturina nga me te ndryshme, ka bere qe rrjedha e lumit te ndryshoje drejtim duke kercenur banesat ne fshatin Bardhaj. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori