Shkoder: Fryhet Buna, disa lagje nen uje
Albeu.com
Fryrja e lumit Buna ka shkaktuar përmbytje në disa lagje në qytetin e Shkodrës. Nën pushtetin e ujit janë lagjet “Xhabije” dhe ‘Livadet”. Uji ka vërshuar në banesat, dyqanet dhe rrugët e kësaj lagje duke e ndërlikuar edhe më tepër situatën. Për t’i ardhur në ndihmë banorëve të këtyre një ekip nga Maqedonia është nisur për të hequr sasinë e ujit me mjete të specializuara.
Shtuar më 12/01/2010, ora 18:49
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori