Shkodër, burg pa afat për vrasësin e vjehrrit të motrës
I la kater ore kohe per te zgjidhur nje konflikt ne Amerike, por e vrau brenda afatit qe i kishte percaktuar.
Ermir Gjergji eshte penduar dhe vrasjen e vjehrrit te motres, Zef Ejlli e cileson ne gjaknxehtesi e siper.

Ne séance e vleresimit te mases se sigurise ne Gjykaten e Shkodres, prokurori Vat Staka paraqiti prova per shkaqet e krimit ne Gur te Zit. Sipas tij autori 32 vjeçar, Ermir Gjergji dhe viktima Zef Ejlli ishin ne konflikt te hershem, konflikt ky i importuar nga larg. Motra e autorit dhe djali i viktimes, burre e grua ne Amerike, ndodhen ne nje situate mosmarrveshjes. Autori eshte informuar per kete, dhe ka kerkuar zgjidhje prej babait te djalit. Per Staken kjo ishte nje vrasje e paramenduar. Autori eshte vetedorezuar pas krimit, dhe per kete arsye mbrojtja kerkoi mase te bute. Gjyqtari Hasan Selimi pasi degjoi palet vendosi kete mase sigurie. Ngjarja e rende ndodhi mbremjen e se merkures.
Shtuar më 26/10/2013, ora 16:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori