Luftë mes bandash në Itali, vritet një shqiptar, plagoset një tjetër (VIDEO-FOTO)
Një 37-vjeçar shqiptar është ekzekutuar mbrëmë në Itali ndërkohë që një tjetër mbeti i plagosur. Sipas mediave italiane viktimë është Arben Kthella me origjinë nga fshati Manati i Lezhës, ndërsa i plagosur është Mond Kthella, 40 vjeç po nga Manatia e Lezhës.

Mësohet se autori ka mundur të largohet nga vendngjarja, por më pas policia ka bërë të mundur ndalimin e tij dhe dyshohet të jetë shtetas shqiptar. Autoritetet italiane kanë bërë të ditur se personat e përfshirë në këtë ngjarje e njihnin njëri-tjetrin dhe të shtënat ndodhën pas një debati mes tyre. /albeu.com/
Luftë mes bandash në Itali, vritet një shqiptar, plagoset një tjetër

Shtuar më 19/09/2014, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori