Shkëmbim zjarri në kufirin me Greqinë
Një makinë që vinte nga kufiri shqiptaro-grek mes Gjirokastrës dhe Janinës, ka hapur zjarr ndaj një patrulle policie greke gjatë së enjtes.Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur "Hani i Delvinaqit", në aksin Kakavijë-Janinë.


Pasagjeri i mjetit ka nxjerrë një armë zjarri, tip "Kallashnikov" dhe ka goditur disa herë në drejtim të policëve grekë. Plumbat mësohet se kanë kapur vetëm makinën e policisë, por pa shkaktuar të lënduar. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2012, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori