Shkatërrohet banda shqiptare në Francë, 5 mijë euro për të kaluar në Britani
Policia franceze ka bërë me dije që ka shkatërruar një bandë shqiptare-franceze e cila trasportonte ilegalisht njerëz nga Britania në Francë.

Grupi i përbërë nga dy francezë dhe tre shqiptarë, ndërmjet tyre dhe një adoleshent, u shpërbë në veri të Francës pasi rrethi i kontrabandistëve filloi të përpiqej më shumë për t’iu shmangur pikave të kontrollit kufitar, trasmeton Albeu.com.

Pasi i ka gjurmuar kontrabandistët për disa muaj, policia tha se rrjeti i kontrabandistëve ishte i mirëorganizuar dhe i kalonte njerëzit përmes kufirit nga pjesa e pasme e makinave për t’u shkrirë me pjesën tjetër të fluksit të trafikut në portin e Roscoff në Britani.

Trafikantët tentuar që të trafikonin njerëzit më në të një mikrobuzi me qera të mbushur me mobilje me një shifër prej 5 mijë paund për person.

Gjatë aksionit është arrestuar edhe një 39 vjeçar francez i cili po trasportonte 3 shqiptare në mënyrë ilegale drejt Britanisë./albeu.com/
Shtuar më 27/11/2016, ora 13:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori