Shkatërrohet laboratori i drogës pranë një shkolle në New York
Një laborator droge është zbuluar nga autoritetet pranë një shkolle në Nju Jork.

Mediat e huaja raportojnë se agjentët e DEA dhe policia bastisën laboratorin e improvizuar në apartament që ndodhej përballë një shkollë fillore në Bronx dhe sekuestruan metamfetaminë, heroinë dhe 2,000 pilula ekstazi.

“Kjo nuk është shfaqja ‘Breaking Bad’, por është një shenjë e keqe që metamfetamina po përpiqet të bëjë një shtëpi në Neë York City,” tha Ray Donovan, agjent special i DEA.


Shtuar më 18/02/2021, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori