Shkatërrohet banda shqiptare e trafikut të drogës në Angli
Policia angleze ka vwnw nw pranga 10 persona, mes tyre edhe shqiptarw.

Gjatë operacionit të zhvilluar në Gloucestershire, policia sekuestroi një sasi droge që kap vlerën prej 750 mijë paund.

Oficerët bastisën 11 pronaGloucester dhe Cheltenham si dhe 4 lavazhe brenda dy ditëve.

Gloucester u arrestuan 8 persona të moshës 20 deri në 33 vjeç, një 21-vjeçar nga Norëich dhe një burrë 34 vjeçar nga Essex.

Gjithashtu pjesë e grupit kriminal është edhe një vajzë 17-vjecare.

Policia e Gloucestershire tha se fermat e kanabisit u zbuluan në 6 pronaGloucester dhe Cheltenham dhe disa nga anëtarët e bandës ishin shqiptarë të ciliët kishin një rol kyc ne grup, raporton BBC./albeu.com/
Shtuar më 13/10/2017, ora 13:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori