Shkatërrohet banda e heroinës në kryeqytet, kush janë "të fortët" që u arrestuan në Kombinat
Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona si dhe ka proceduargjendje të lirë një të pestë.

Në pranga janë vënë Erjon Korteshi, Armand Gashi, Ardian Kanina dhe Genci Rapo. Mbi ta rëndon akuza e trafikimit të lëndëve narkotike, pasi gjatë aksionit të policisë i janë sekuestruar 5 doza heroinë dhe një shumë e konsiderueshme parash.

Gjithashtu gjatë këtij aksioni është proceduargjendje të lirë shtetasi H. SH., 33-vjeç.

Dyshohet se këta persona organizonin shpërndarjen e heroinës në Kombinat dhe në pjesë të tjera të kryeqytetit. Kujtojmë se pak ditë më parë edhe babai i Erjon Korteshit, Reshit Korteshi është arrestuar nën akuzën e trafikimit të lëndëve narkotike.
Shtuar më 20/09/2020, ora 11:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori