Shkarkohet Gazmend Dibra, në krye të Burgjeve, Artur Zoto
Pëlqej
Ministria e Drejtësisë njoftoi sot shkarkimin e drejtorit të Burgjeve, Gazmend Dibra. Mësohet se në vend të tij është emëruar Artur Zoto i cili ka lindur në Përmet dhe ka studiuar pranë Akademisë së Policisë në Tiranë.

Në vitin 2005 ai kreu studimet pasuniversitare në fushën e Kriminologjisë në Universitetin e Leicesterit në Britani. Ndërsa në vitet 2009-2010 mori titullin MA për Sigurinë Globale në Universitetin e Sheffield-it, po në Britani. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2013, ora 17:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori