Shkarkohet ambasadorja shqiptare në Greqi, procedohet penalisht
Mësohet se dje në Pallatin Presidencial është shkarkuar ambasadorja e Republikës së Shqipërisë znj. Adriana Hobdari, si dhe konsulli i Janinës.

Ky shkarkim tej i vonuar ka ardhur si rezultat i punës së saj të dobët dhe sjelljes ë saj arrogante ndaj gazetareve, por mbi te gjitha për humbjen e 100 pasaportave dhe shpërdorimeve te fondeve publike ne ambasadë, shkruan gazetari Shpetim Zinxhiria.

Sot ambasadorja Hobdari ka mbledur ne mesdite stafin e saj dhe u ka folur me duar qe i dridheshin, duke mos u thënë asnjë fjalë për shkarkimin. Tashmë ajo është proceduar për ndjekje penale.
Shtuar më 20/03/2019, ora 09:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori