Shkarkohen nga detyra krerët e gjykatave në Tiranë dhe Shkodër
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kreut të Gjykatës së Tiranës, Enkelejdi Hajro.

Vendimi u mor pas verifikimeve të bëra nga KPK në lidhje me pasurinë, të shkuarën profesionale si edhe kontakteve të gjyqtares.

Po ashtu, u shkarkua edhe kreu i GjykatësApelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha.

Pritet që të dyja vendimet të apelohen në Kolegjin e Posaçëm të Apelit.
Shtuar më 10/06/2019, ora 10:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori