Shkarkohen drejtorët e LSI në Elbasan, emërohen drejtuesit e Postës dhe DSHP
Janë bërë sërish lëvizje në Qarkun e Elbasanit për sa i përket shkarkimit dhe emërimit në disa drejtori Rajonale.

Mësohet se në postin e Drejtorit të Shërbimit Postar në vend të Elvira Xhyrës është emëruar ish-prefekti I këtij qarku Ardit Demiri.

E ndërsa Xhyra që mbante deri më tani drejtimin e Postar është emëruar drejtore e Shëndetit Publik.

Të dy këto poste drejtoheshin nga elemenjtë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, shkruan Panorama.

Pas zgjedhjeve të 25 qershorit qeveria "Rama 2" shkarkoi një sërë drejtuesish të cilët vinin nga radhët e LSI-së, ndër to edhe Astrit Xhelilin I cili drejtonte Shërbimin e Transportit Rrugor, ku në vend të tij u emërua Luiza Popja. /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2018, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori