Shkak xhelozia, shqiptari rreh gruan me lopatë në sy të djalit të vogël
Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar i cili është dënuar me "arrest shtëpie" pasi ka dhunuar ish-gruan e tij.

Gruaja ishte e mërzitur, pasi shpesh herë kishte qenë viktimë e ngacmimeve të vazhdueshme, qëndrimeve të dhunshme, ofenduese dhe kërcënuese nga burri.

Këto ngjarje kanë ndodhur që nga viti 2010 dhe nëntori 2020 dhe në disa raste ka përdorur edhe dhunë.

Që nga vitet e para të martesës, 43-vjeçari kishte filluar të tregonte agresion ndaj gruas së tij të shkaktuar nga një xhelozi e pajustifikuar ndaj saj. Gruaja vendosi të largohej nga shtëpia me djalin e saj të vogël.

Pas ndarjes dhe transferimit të gruas në Rimini në 2017, sjellja denigruese dhe frikësuese e burrit të saj vazhdoi, aq sa e çoi atë të paraqiste një ankesë te Karabinierët e Riminit, në 2018.

Në vitin 2019, burri i bënte presione për t’u kthyer për të jetuar së bashku, por ai e rrihte me shuplaka, lopata para djalit të tij të vogël. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2021, ora 17:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori