SHISH kërkon miliona lekë për pajisje përgjimi dhe për informatorët
Helidon Bendo hyn në Kuvend sot si Drejtori i ri i SHISH. Ai ka prezantuar para Komisionit të Sigurisë Kombëtare, projektbuxhetin e SHISH-it për vitin 2019.

Mbledhja ku ishin të pranishëm vetëm deputetë e PS, u zhvillua me dyer të mbyllura.

Ndërkaq mësohet se ai ka kërkuar nga komisioni 17 milionë buxhet për të blerë paisje përgjimi ndërsa ka kërkuar 31 milion lekë për të paguar informatorët.

Shtuar më 06/11/2018, ora 14:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori