Shira dhe reshje dëbore, si do të jetë sot moti
ipas MeteoAlb: Orët e para të ditës nisin me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta në Shqipëri. Por duke ju afruar mesditës vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë reshje shiu në zonat bregdetare dhe të ulta ndërsa në zonat malore do ketë reshje dëbore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -1°C në 13°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 33 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.


Kosova

Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta dominojnë orët e para të ditës në territorin e Kosovës. Por duke ju afruar mesditës kthjellimet bëhen mbizotëruese në të gjithë vendin.

Maqedonia e Veriut

Deri në mesditë motit paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Por pasditja sjellë shtim të vranësirave dhe rreshje shiu e dëbore në MV.

Shtuar më 12/12/2020, ora 08:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori