Shifra të frikshme! Kaq jetë ka marrë koronavirusi në të gjithë botën (FOTO LAJM)

Pandemia e koronavirusit, COVID-19 ka vrarë 20.599 njerëz në të gjithë botën qëkur u shfaq për herë të parë në Kinë në dhjetor.

Sipas shifrave zyrtare, më shumë se 447,030 raste janë të konfirmuara në 182 vende të botës.

Vendet më të prekura që regjistruan vdekjet brenda 24 orësh janë Spanja me 738, Italia me 683 dhe Franca me 231 viktima.

Daily Mail| Përktheu Albeu.com

Shtuar më 25/03/2020, ora 22:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori