Shfrytëzonte bashkëatdhetarët, bie në pranga shqiptari në Itali
Pëlqej
Agjentët e Skuadrës së Raguzës dhe të stacionit të policisë arrestuan shqiptarin me emrin Auglent Lalollarit, 33 vjeç, i cili akuzohet për shfrytëzim dhe kushte skandaloze punë për 6 bashkeatdhtare të tij.

Pak euro në orë, asnjë kontratë pune, ose ditë pushimi, të detyruarjetonin midis minjve dhe insekteve në shtëpitë e shkatërruara me kanalizime të hapura.

Ai po hetohet gjithashtu për vjedhjen e energjisë elektrike, marrjen dhe punësimin e punëtorëve të parregullt në vend. /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2018, ora 14:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori