Shëtiste me Ferrari, kush është "bosi" nga Elbasan i arrestuar sot nga policia (FOTO LAJM)

Policia e Elbasanit pas një aksioni në këtë qytet ka bërë të mundur ditën e sotme, arrestimin e 37 vjeçarit, Kastriot Kila.

Kila është arrestuar si pjesë e një organizate të rrezikshme kriminale të specializuar në trafikimin e lëndëve narkotike.

Ndërkohë, 37 vjeçari bënte një jetë tepër luksoze, ku posedonte makina të shtrenjata mes tyre edhe një Ferrari.

Njoftimi i policisë:

“Vijojnë kontrollet e befasishme në lokale dhe akse rrugore në territorin e Qarkut Elbasan, me qëllim kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar.

Si rezultat i kontrolleve policia e Elbasanit kap dhe ndalon një shtetas të kërkuar.

Në vijim të zbatimit të planit të masave për “Kontrollin e territorit , parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe kapjen e autorëve të ndryshëm të veprave penale”, Policia e Elbasanit ka bërë të mundur kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan ndaluan shtetasin:

• Elton (Kastriot) Kila , 37 vjeç, banues në lagjen “Qemal Stafa” Elbasan.

Ndalimi i tij u bë me qëllim ekstradimi për në Itali, pasi Prokuroria e Pescarës/Itali, ka lëshuar urëdhrin e ndalimit ndërkombëtar Nr.SPIE522/2011, datë 11.09.2018, për kryerjen e veprave penale “Organizata kriminale”, “Trafikim i narkotikëve”, “Mashtrim” dhe “Kallzim i rremë”, parashikuar nga nenet 110,416,367, e 642 të Kodit Penal Italian, si dhe neni 73 i Ligjit kundër Drogave.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet të mëtejshme”, shkruante policia në njoftim. /albeu.com/
Shtuar më 18/10/2018, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori