Sherri nuse - vjehërr për nipin e vogël, gjykata vendos më datë 5 maj
Pak javë më parë, sherri mes nusës dhe vjehrrës që vazhdoi për dy javë rresht tek E Diela Shqiptare mbërtheu mjaft shqiptar në ekranë edhe për vetë faktin se në mes të konfliktit ishte një fëmijë.


Vjehrra Natasha dhe nusja Eglantina debatuan live në “E diela Shqiptare” në lidhje me martësën e shkëputur me Armandon dhe kujdestarinë e djalit të Eglantinës.

Natasha e akuzonte nusen se nuk dinte të rriste djalin dhe se donte të punonte, ndërsa Eglantina kërkonte djalin e saj dhe akuzonte vjehrrën se po i largonte fëmijën duke i thënë se e kishte nënën kuçedër.

Por historia nuk gjeti një zgjidhje tek Arditi, por si duket as edhe në proceset gjyqësore në gjykatë.

Debati i ashpër mes nënës dhe gjyshes për kujdestarinë e Argit të vogël pritej të merrte fund në seancën e apelit të datës 11 prill.

Gjykata e Gjirokastrës, në mënyrë të pashpjeguar, e ka shtyrë seancën dy herë radhazi duke mos marrë një vendim as në datën 11 e as më 21 prill.

Ndërkohë që palët presin datën 5 maj duke shpresuar që të jetë e fundit, ai që po e vuan gjithë këtë kalvar ligjor mbi të gjitha është Argentini, i cili ende nuk e di se ku do të jetë shtëpia e tij nesër. /albeu.com/


Shtuar më 02/05/2017, ora 21:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori