Sherr me thika në Prizren, vdes 15 vjeçari
Një 15-vjeçar ka humbur jetën në Prizren si pasojë e plagëve të marra pas një përleshjeje me thikë mes pesë të rinjve në këtë komunë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10:00 të paradites së sotme në rrugën “Ylber Fanaj” të këtij qyteti.

“Sot, rreth orës 10:00 në rrugën “Ylber Fanaj” në Prizren, pas një përleshje ndërmjet pesë personave të mitur, njëri nga të miturit e ka goditur viktimën L.B., me një mjet të prehtë, përkatësisht thikë, duke i shkaktuar lëndime serioze dhe për pasojë viktima ka ndërruar jetë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia dhe prokurori i shtetit kanë kryer edhe ekzaminimin e vendit të krimit. Viktima me urdhër të prokurorit dërgohet për ekzaminimin në IML Prishtinë. Rasti është duke u hetuar nga njësia hetimeve rajonale në Prizren.
Shtuar më 18/01/2021, ora 13:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori