Braçe ofendon Berishën: Boll o "bo..", Noka e qëllon me kartonin e votimeve

VRA by albeu
Nuk kanë fund debatet dhe sherret në Kuvendin e Shqipërisë.

Që në nisje të seancës së ditës së sotme në parlament ka mbizotëruar një tension i cili është pasuar nga debate të ashpra nga Paloka në drejtim të Ramës pastaj mes Blushit në drejtim të Klosit, debat i cili përfundoi me tone të ashpra dhe degradoi në sharje personale.

Por nuk mbaron me kaq pasi në fjalën e deputetit demokrat Flamur Noka i cili ia la fjalën ish-kryeministrit Berisha, ka ndodhur një incident u cili ka detyruar Nënkryetaren e parlamentit të marrë një pushim prej 5 minutash.

Gjatë fjalës së Berishës, ku Braçe iu drejtua "O bol.", Flamur Noka është çuar nga karrigia dhe është drejtuar drejt tij duke e goditur atë me letra apo me ndonjë send tjetër që mund të kishte në dorë.

Nënkryetarja Leskaj ka kërkuar largimin e Nokës nga séance por ai nuk e ka pranuar një gjë të tillë./albeu.com/

Shtuar më 16/02/2017, ora 13:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori