Shënohen dy raste të reja me COVID-19 në Berat, një prej tyre sanitare tek Infektivi
Dy raste me Covid janë konfirmuar këtë të mërkurë në Berat, duke e çuar në 81 numrin e personave të infektuar në këtë qytet.

Rastet e reja janë një sanitare në repartin e Infektivit dhe tjetër në Duhanas.

Informacionet bëjnë me dije se të dy këto raste të konfirmuara me Covid 19, janë raste kontakte dhe tamponi u është marrë me 31 gusht.

Ndërkohë në vendin tonë deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 9606 persona mes të cilëve 290 kanë humbur jetën.


Shtuar më 02/09/2020, ora 12:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori