Shehaj sulmon Ramën për spitalin e premtuar nga Erdogan: Do sjellësh mjekë nga Turqia?
Pak ditë më parë kryeministri Rama gjendej në Turqi aty ku mori premtimin e Erdogan për ndërtimin e spitalit të Fierit.

Ky premtim dhe kjo marrëveshje mes dy vendeve është komentuar nga ish-drejtoresha e Tatimeve në qeverinë Rama, Brisieda Shehaj e cila ka sulmuar hapur qeverinë.

hehaj ngre pyetjen se mos do të dalë me koncesion se mbeti mister afati i administrimit nga pala turke.

Teksa i bëri thirrje Ramës që të bëjë transparencë, Shehaj pyeti:

"Kur do e marrim në administrim? Aty do të jetë i gjithë stafi nga Turqia dhe mjekët e infermierët do dalin në rrugë të madhe?"

Reagimi i plotë:

Degjova sot qe spitali i ri i fierit do administrohet fillimisht nga mjeke dhe staf Turq,pastaj nga mjeket Shqiptare. Ore mos na del dhe ky koncension?!?!?!? Se nuk na u tha afati i administrimit nga bamiresi.

Prandaj a ka mundesi qeveria te beje transparence, ky spital eshte dhurate apo do paguhet si koncension nga qeveria ???? Dhe pika e dyte me e rendesishmja nqs aty stafi do te jete i gjithe nga Turqia mjeket e infermieret tane do dalin ne rruge te madhe????

PRA DO KEMI DONACION APO KONCENSION???? KUR DO E MARRIM NE NE ADMISTRIM????
Shtuar më 11/01/2021, ora 17:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori