Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen raporton sot ne Bruksel per gjendjen ne Kosove
Albeu.com
BRUKSEL - Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen do te raportoje sot para Keshillit te Perhershem NATO-s ne Bruksel rreth situates politike dhe sigurise ne Kosove si dhe ecurise se permbushjes se standardeve.BRUKSEL - Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen do te raportoje sot para Keshillit te Perhershem NATO-s ne Bruksel rreth situates politike dhe sigurise ne Kosove si dhe ecurise se permbushjes se standardeve. Ai do te takohet edhe me sekretarin e pergjitheshem te aleances Jap De Hop Skefer. Gjate qendrimit te tij ne Bruksel, Petersen ka planifikuar qe te takohet edhe me kryediplomatin evropian Havier Solana.

V. Bajrami
Shtuar më 23/03/2005, ora 16:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori