Shefi i Krimeve jep detajet: Shkatërrohet banda e drogës nga Kosova
Pëlqej
Drejtori për Krimet në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit Drejtues Josif Shtëmbari ka dhënë detajet në lidhje me disa operacione të zhvilluara në vend.

Gjatë fjalës së tij, ai ka folur edhe në lidhje me të arrestuarit për trafik droge apo për vjedhje automjetesh.

Gjatë operacioneve është goditur nga policia një grup nga Kosova që merreshin më tragik droge.

arrestuarit janë 3 persona Astrit Voca, 19 vjeç, lindur e banues në Kosovë dhe bashkëpunëtorët e tij, Burim B., 34 vjeç, banues në Kosovë, Shukri S., banues në Kosovë.

Voces i janë sekuestruar 4.1 kg kanabis, si dhe një kartë identiteti e falsifikuar. Kurse bashkepunetoret kishin marrë me qira një automjet me targa të Kosovës dhe ndiqnin shtetasin Voca. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2017, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori